• کاربران گرامی انجمن مجهز به سیستم تشخیص مولتی اکانت می باشد چنانچه مولتی اکانت دارید سریعا به خصوصی مدیریت کل مراجعه کنید اگر نه اکانت مولتی شما بن و اخطار جدی و همیشگی خواهید گرفت!

آموزش بعد از نوشتن چه کنیم؟

ک

کاربر حذف شده 13

مهمان
مهمان
به گمانم بهتر است بعد از نوشتن سراغ کارهایی که درگیری فکری می‌طلبد یا کارهایی مثل چک کردن و موبایل و اینترنت نرویم.
گاهی بهترین ایده ها بعد از نوشتن به ذهن ما می‌رسد، پنداری تمام فرایند دشوار نوشتن برای این بوده تا بعد از پایان کار به نتیجه برسیم، پس کسی که کار خلاقانه می‌کند باید هوشیار باشد که فرآیند خلاقانه تعطیل نشده و ناخودآگاه همچنان مشغول کار است.
البته نویسنده قبل و بعد از نوشتن هم مشغول کار است، یکی از نویسنده‌های بزرگ بود که گفته بود: همسر یک نویسنده هرگز متوجه نمی شود که وقتی همسرش از پنجره به بیرون خیره شده نیز مشغول به کار است.
امبرتو اکو هم می‌گفت من همیشه مشغول کار هستم، حین مسواک زدن روی شخصیت ها کار میکنم، حین رانندگی روی پیرنگ و این جریان به شکل پیوسته ادامه دارد.

انجمن رمان دانلود رمان تایپ رمان دانلود pdf کتاب
ک

کاربر حذف شده 13

مهمان
مهمان
دوش گرفتن
حمام یکی از جاهایی است که به شدت برای خلاقیت ضروری و مهم است.
سال‌ها پیش یکی فیملنامه نویسی‌های مطرح هالیوود از مدیر کمپانی وارنر خواسته بود تا در اتاق او حمامی قرار دهد تا او دائماً دوش بگیرد،زیر احساس می‌کرد زیر دوش آب خلاقیتش چند برابر می‌شود. البته مدیر کمپانی با پیشنهاد او مخالفت کرده بود!

ک

کاربر حذف شده 13

مهمان
مهمان
مطالعه
قبلاً درباره‌ی الگوی خواندن و نوشتن مطلبی را منتشر کرده بودم. بعد از نوشتن می‌توانیم مطالعه‌ی کتاب مورد علاقه‌مان را آغاز کنیم. گاهی از ایده‌هایی که بین سطرها می‌یابیم شگفت‌زده می‌شویم.
چرت زدن
چرت‌زدن معجزه می‌کند، یک خواب کوتاه علاوه بر اینکه مغز ما را شارژ می‌کند، می‌تواند تاثیر شگفتی در حل مسئله داشته باشد، گاهی رویاهای ما می‌توانند به شکل غیر مستقیم یا مستقیم گره‌ی نوشته‌های ما را باز کنند.
یک فرد خلاق هرگز نباید خواب را دست کم بگیرد.

ک

کاربر حذف شده 13

مهمان
مهمان
پیاده‌روی
پیاده‌روی شاید کاری خسته‌کننده به نظر برسد. اما پس از یک جلسه نویسندگی، پیاده‌روی می‌تواند تاثیری معجزه‌آسا داشته باشد.
پیاده‌روی جریان خون و تنفس ما را به حرکت می‌اندازد، حین پیاده‌روی می‌توانیم ایده‌های تازه‌‌ای را شکار کنیم.
نوشتن
شاید تعجب کنید و نوشتن بعد از چندین ساعت نوشتن را خسته‌کننده بدانید، اما گاهی بهترین ایده‌ها و راه حل اصلی زمانی به ذهن ما می‌رسد که حسابی از نوشتن خسته شده باشیم.
می‌توانیم پس از وقفه‌‌ای کوتاه و نوشیدن چای یا قهوه، ۲۵ دقیقه دیگر به نوشتن ادامه بدهیم.
و بهترین پیش‌نهاد:
ـ بعد از چند روز به سراغ باز نویسی نوشته بپردازید.

شاهین کلانتری

بالا پایین