• نویسنده موضوع بانو
  • تاریخ شروع
  • بازدیدها 495
  • پاسخ‌ها 8
وضعیت
موضوع بسته شده است.

بانو

مدیرکل
کاربر کادر مدیریت
مدیریت کل سایت
سطح
0
 
تاریخ ثبت‌نام
آگوست 22, 2020
ارسالات
655
پسندها
1,754
دست‌آوردها
143
مدال‌ها
4
محل سکونت
Sanandaj
سکه
2,864
[قدم به قدم با رمان فور]

~هوالحق~

انجمن رمان فور در راستای حمایت از نویسندگان و نویسندگی تاسیس شده است اما در این انجمن، فضا برای فعالیت های دیگر نیز فراهم است و شما می‌توانید به راحتی اوقات فراغت مفرحی را در اینجا تجربه کنید.
ممکن است ابتدا کار با انجمن برایتان مشکل به نظر بیاید اما بعد از مدتی میبینید که به راحتی می‌توان در آن فعالیت کرد.

♣با راهنمای جامع فعالیت در انجمن همراه شوید و این موضوع را تا انتها مطالعه کنید.

★ برای بهره بردن از امکانات انجمن، شما اول باید در انجمن عضو شوید. اگر هنوز یک عضو نیستید و نمی‌دانید که چگونه باید عضو شوید، وارد لینک زیر شوید.

معرفی صفحه اول انجمن:

در ابتدای ورود شما وارد صفحه اصلی انجمن می‌شوید و نوار کاربری برای شما در بالا قرار می‌گیرد.

مشاهده پیوست 1840
در صفحه اصلی انجمن، شما جدید ترین موضوعات قرار گرفته در انجمن را میبینید که با کلیک بر هرکدام می‌توانید وارد موضوع شوید و آن را مطالعه کنید.
مشاهده پیوست 1841
در پایین کادر جدید ترین ارسالی ها، بخش چت باکس یا کادر گفت و گو قرار دارد که در آنجا می‌توانید به سادگی با تمام کاربران گفت‌ و گو کنید.

در پایین چت باکس بخش ها و تالارها قرار دارند. انجمن رمان فور برای سهولت ارسال مطلب و دسترسی، به طور کلی به بخش های مختلفی تقسیم شده است ازجمله:
بخش کتاب_ بخش فرهنگ و هنر_ بخش عکس_ بخش تکنولوژی_ بخش سرگرمی_بخش اخبار و گردشگری
که این بخش ها زیر نظر مقام سرپرست بخش اداره می‌شوند.
مشاهده پیوست 1842
هربخشی خود به زیر بخش هایی تقسیم می‌شود که تالار نام دارند. به عنوان مثال بخش کتاب به تالار های زیر تقسیم می‌شود:
تالار رمان_ تالار نویسندگان_ تالار طراحی_...
که این تالار ها زیر نظر مقام مدیر تالار اداره می‌شوند.
مشاهده پیوست 1843
هر تالار هم به زیر بخش هایی تقسیم می‌شود که به آنها اصطلاحا ساب گفته می‌شود و مسئولیت آنها با مدیر تالار آن ها است.

مشاهده پیوست 1844
درپایین بخش ها و تالارها، شما جدیدترین ارسالی های پروفایل کاربران را مشاهده می‌کنید. سپس به ترتیب کتاب های در حال تایپ کاربران، فراخوان های جذب کادر و رمان های برتر قرار دارند.

در نهایت شما آمار انجمن مثل مدیران آنلاین، کاربران آنلاین و... و در آخر مقام های کاربری انجمن را مشاهده می‌کنید.

*اگر با سیستم وارد شوید، تنها چینش کادرها و آمارها متفاوت خواهد بود.​
 
آخرین ویرایش:

بانو

مدیرکل
کاربر کادر مدیریت
مدیریت کل سایت
سطح
0
 
تاریخ ثبت‌نام
آگوست 22, 2020
ارسالات
655
پسندها
1,754
دست‌آوردها
143
مدال‌ها
4
محل سکونت
Sanandaj
سکه
2,864
بخش یک:
۱-نوار کاربری
مشاهده پیوست 1845
علامت ذره بین انتهای کادر، به معنی جستجو در انجمن است که شما می‌توانید هر کلمه، عنوان یا موضوعی را که در انجمن به دنبال آن می‌گردید پیدا کنید. می‌توانید آن را از طریق گوگل سرچ کنید یا با کلیک بر "جستجوی پیشرفته" آن را در انجمن جستجو کرده و پیدا کنید.

علامت رعد کنار جستجو به معنی جدیدترین ارسالی ها است. با کلیک بر آن به صفحه دیگری هدایت می‌شوید که تازه ترین ارسالی ها در آن قرار دارد.
مشاهده پیوست 1846
علامت اسکناس کنار جدیدترین ارسال ها، هر زمان که موضوع یا پست جدیدی ارسال کنید به شما سکه می‌دهد.
مشاهده پیوست 1847

علامت صورتک کنار سکه، نمایش حالت هاست. روی آن کلیک کرده و یک حالت دلخواه برای خود انتخاب کنید.
مشاهده پیوست 1848
علامت زنگوله، نشانه اطلاعیه های انجمن است. زمانی که کسی به موضوع شما پاسخ دهد یا به پست شما واکنش دهد یا... برای شما اطلاعیه ای ارسال می‌شود. با کلیک بر آن لیستی از آخرین اطلاعیه های شما نمایش داده می‌شود. برای دیدن اطلاعیه های قدیمی تر، روی "دیدن همه" کلیک کنید.

علامت نامه کنار اطلاعیه ها، مربوط به گفت و گوهای شخصی شما با کاربران است و با کلیک بر آن شما تازه ترین گفت و گو های شخصی خود را میبینید. برای دیدن گفت و گو های قدیمی تر روی" دیدن همه" کلیک کنید.

درانتهای این نوار، آواتار فعلی شما نمایش داده میشود. با کلیک بر آن، کادری در زیر آن باز میشود که در ابتدا، تعداد ارسالی شما، تعداد واکنشی که دریافت کرده اید و تعداد سکه هایتان را نمایش میدهد. این کادر، مربوط به حساب کاربری شما است و میتوانید تغییرات مرتبط با حساب کاربری خود را اعمال کنید.
 
آخرین ویرایش:

بانو

مدیرکل
کاربر کادر مدیریت
مدیریت کل سایت
سطح
0
 
تاریخ ثبت‌نام
آگوست 22, 2020
ارسالات
655
پسندها
1,754
دست‌آوردها
143
مدال‌ها
4
محل سکونت
Sanandaj
سکه
2,864
بخش دو:
حساب کاربری

زمانی که روی آواتار خود در بالا کلیک کنید، کادری با گزینه های متعدد برای شما باز می‌شود.

خبرخوان: این گزینه فعالیت های اخیر افرادی را که دنبال کرده اید، نشان می‌دهد.

پسندها: تازه ترین واکنش هایی را که دریافت کرده اید، اینجا میبینید.

ارسالات شما: بدون شرح!

امضا: محتوایی است که در انتهای هر پست شما در کادر امضا نشان داده می‌شود. در تلفن همراه با چرخش گوشی به حالت افقی می‌توانید امضا ها را ببینید.

دنبال شوندگان: لیست کسانی که دنبال کرده اید.

نادیده گرفته شدگان: لیست کسانی که نادیده گرفته اید. نادیده گرفتن هر فرد کافیست تا تنها روی نام فرد کلیک کرده و سپس از کادر باز شده روی گزینه نادیده گرفتن کلیک کنید. پست هایی را که فرد نادیده گرفته شده در انجمن قرار می‌دهد برای شما نمایش داده نمی‌شود.

تغییر نام کاربری:
برای تغیر نام کاربری کافیست روی این گزینه کلیک کرده و نام جدید خود را وارد کنید. بهتر است قوانین جامع انجمن را پیش از تعویض اسم مرور کنید. پس از تغییر نام، تا ۱۴ روز حق تعویض دوباره اسم ندارید.

خروج:
با کلیک بر این گزینه از حساب کاربری خود خارج شده و به صفحه اصلی برمی‌گردید. با زدن روی دکمه ورود و وارد کردن دوباره نام کاربری و رمز میتوانید به حساب خود باز گردید.

جزئیات حساب کاربری:
وارد این بخش شوید و اطلاعات خود را ویرایش کنید. برای ویرایش آواتار فعلی، روی تصویر فعلی خود کلیک کرده، از کادری که باز شده گزینه "Browse" را بزنید. سپس یک عکس از گوشی یا سیستم خود انتخاب کرده و در نهایت گزینه ذخیره را بزنید. میتوانید تاریخ تولد و مکان خود را تعیین کنید. برای قرار دادن موزیک، لینک مستقیم موزیک خود را در کادر موزیک قرار دهید. اگر دوست دارید اطلاعات دیگری راجع به خودتون را در کادر "درباره" وارد کنید تا در نمایه(پروفایل) شما نشان داده شود.

رمز عبور و امنیت:
برای تغییر رمز فعلی خود میتوانید به این بخش بروید.

حریم خصوصی:
در این بخش، تنظیمات دسترسی کاربران به شما قرار میگیرد. توجه کنید که اگر بخشی را شخصی سازی کنید، دیگر کاربران به شما دسترسی نخواهند داشت. در انتها گزینه ذخیره را بزنید. به عنوان مثال، اگر گزینه شروع گفت و گوی خصوصی را هیچکس بزنید، دیگر کسی نمیتواند با شما گفت و گویی را شروع کند. در انتخاب این گزینه ها، محتاط عمل کنید که مشکلی پیش نیاید.

تنظیمات:
تنظیمات کلی پروفایل شما، اینجا قرار میگیرد. اگر میخواهید قالب کلی انجمن را تغییر دهید، روی گزینه استایل کلیک کرده و قالب مورد نظر خود را قرار دهید. در این بخش، میتوانید تنظیم کنید که در ازای چه چیزهایی برای شما اطلاعیه ارسال شود.در انتها گزینه ذخیره را بزنید.​
 

بانو

مدیرکل
کاربر کادر مدیریت
مدیریت کل سایت
سطح
0
 
تاریخ ثبت‌نام
آگوست 22, 2020
ارسالات
655
پسندها
1,754
دست‌آوردها
143
مدال‌ها
4
محل سکونت
Sanandaj
سکه
2,864
بخش سه:
نوار کشویی
اگر با گوشی وارد انجمن شوید، علامت سه خط را در گوشه انجمن میبینید که با کلیک بر آن یک منوی کشویی برای شما باز می‌شود. اگر با سیستم وارد شوید، این منو به شکل یک نوار در بالای صفحه انجمن قرار می‌گیرد. این نوار در همه جای انجمن قرار دارد.
در بالای این منو گزینه"صفحه اصلی" قرار دارد. با انتخاب این گزینه به سایت اصلی رمان فور منتقل می‌شوید که رمان ها، دلنوشته ها و... روی آن قرار می‌گیرند. شما می‌توانید فایل کامل آن ها را دانلود کرده و نظر خود را در پایین آنها برای نویسنده بنویسید.

با انتخاب گزینه" انجمن" به صفحه اصلی انجمن منتقل می‌شوید. اگر فلش کوچک کنار "انجمن" را انتخاب کنید، گزینه های بیشتری برای شما نمایش داده میشود که دسترسی به بخش های مختلف را آسان می‌کند.

با انتخاب گزینه "جدیدترین ها" به بخش ارسالی های جدید منتقل میشوید. برای دسترسی بهتر فلش کنار را کلیک کنید و از گزینه های تخصصی تر بهره ببرید.

اگر روی"کاربران" کلیک کنید به صفحه ای منتقل میشوید که آمار انجمن در آن قرار دارد از جمله: کاربران با بیشترین ارسالی، کاربران با بیشترین واکنش دریافتی و لیست مدیران انجمن.
در آن صفحه یک منوی کشویی دیگر برای شما قرار میگیرد که در آن میتوانید با جستجوی نام کاربری، کاربر مورد نظر خود را بیابید. با انتخاب فلش کنار" کاربران" گزینه های دیگری برای شما نشان داده میشود.

روی "مدال ها" کلیک کنید و به صفحه لیست مدال ها بروید.مدال ها، نوعی جوایز تقدیمی در انجمن هستند که تحت شرایطی به کاربران اهدا میشوند. برای درخواست مدال به موضوع آن در ساب درخواست ها در تالار روابط عمومی بروید. با کلیک بر فلش کنار" مدال ها" گزینه نمایش مدال های شما نشان داده میشود.

اگر دنبال جایی هستید که با تمام کاربران گفت و گو کنید روی گزینه "چت باکس" کلیک کنید. با این کار به صفحه جدایی برای چت باکس منتقل میشوید. روی کادر باریکی که زیر چت باکس است کلیک کنید و هرچه میخواهید تایپ کنید. برای استفاده از ایموجی ها روی علامت صورتک کنار کادر کلیک کنید و برای ارسال پیام خود روی علامت بلندگو. در زمان چت، قوانین را رعایت کنید تا زمانی، از چت باکس محروم نشوید. با کلیک روی فلش کنار"چت باکس" میتوانید آرشیو پیام ها را ببینید.
اگر میخواهید، کس خاصی را متوجه پیام خود کنید روی علامت"@" در کنار اسامی بزنید.

اگر قصد دارید از ما حمایت کنید، گزینه" حمایت مالی" پیش روی شماست.​
 

بانو

مدیرکل
کاربر کادر مدیریت
مدیریت کل سایت
سطح
0
 
تاریخ ثبت‌نام
آگوست 22, 2020
ارسالات
655
پسندها
1,754
دست‌آوردها
143
مدال‌ها
4
محل سکونت
Sanandaj
سکه
2,864
بخش چهار:
نمایه(پروفایل)
روی آواتار خود در نوار کاربری کلیک کرده، سپس روی نام کاربری خود کلیک کنید و به نمایه خود بروید. این نمایه، اختصاصا مرتبط به شماست و هرگونه تغییری در آن تنها به دست شما است.

آواتار:
آواتار عکسی است که در کل انجمن، کنار نام کاربری شما نشان داده میشود. برای قرار دادن آواتار یا تغییر آن، روی آواتار فعلی خود کلیک کنید. در کادر باز شده روی کادر زیر بارگذاری فایل کلیک کنید. عکسی متناسب با قوانین، انتخاب کرده و در نهایت گزینه ذخیره را بزنید.

کاور:
میتوانید یک کاور برای پروفایل خود قرار دهید تا در پس زمینه آواتار شما نشان داده شود. برای تنظیم کاور، روی گزینه "کاور" کلیک کنید. برای تنظیم کاور روی انتخاب کاور کلیک کرده و در ادامه مثل آواتار عمل کنید.

وضعیت یا ارسال نمایه:
اگر میخواهید متنی را در پروفایل خود بنویسید، تنها کافی است روی کادر ارسال زیر نمایه که درآن نوشته شده "چزی بنویسید..." کلیک کرده و متن دلخواه را وارد کنید.

ارتباط با دیگران:
روی نام کاربری یک نفر کلیک کنید تا کادری باز شود. در این بخش اگر کاربر دسترسی‌هایش را آزاد قرار داده باشد؛ گزینه "دنبال کردن" و شروع" گفت و گوی خصوصی" برای شما نشان داده می‌شود که می‌توانید آنها را انتخاب کنید.
شما علاوه بر نمایه خود، میتوانید در نمایه دیگر کاربران هم چیزی ارسال کنید و از اوضاع آنها با خبر شوید.
با کلیک بر روی نام کاربری شخص، به نمایه او منتقل می‌شوید. و میتوانید برای او، مثل نمایه خودتان، چیزی بنوسید.
 

بانو

مدیرکل
کاربر کادر مدیریت
مدیریت کل سایت
سطح
0
 
تاریخ ثبت‌نام
آگوست 22, 2020
ارسالات
655
پسندها
1,754
دست‌آوردها
143
مدال‌ها
4
محل سکونت
Sanandaj
سکه
2,864
بخش پنج:
شروع رسمی فعالیت
می‌شود گفت تا اینجای کار، با ساختار فنی انجمن آشنا شده اید اما هنوز فعالیت خاصی در آن انجام نداده اید. برای شروع رسمی فعالیت خود باید موضوع و پست ارسال کنید.

♣پیش از شروع فعالیت، قوانین کلی و قوانین تالار مربوطه را حتما مطالعه کرده باشید.

★ موضوع:
برای ارسال موضوع به بخش، تالار و ساب مورد نظر خود بروید. در بالای صفحه گزینه"فرستادن موضوع" را بزنید. عنوانی مناسب برای موضوع خود انتخاب کنید؛ متن مورد نظرتان را در کادر زیر عنوان وارد کنید؛ در کادر برچسب‌ها، برچسب مناسب را قرار دهید.( در تمام موضوعات، برچسب"انجمن رمان فور" را قرار دهید) و در نهایت گزینه ارسال موضوع را کلیک کنید.

★پست:
به هر پیام در یک موضوع، یک پست گفته می‌شود. برای فرستادن پست در یک موضوع کافی است تا ابتدا وارد موضوع شده، به پایین آخرین پست قرار داده شده رفته، در کادری که موجود است و در آن "چیزی بنویسید..." نوشته شده، متن مورد نظر خود را بنویسید و در نهایت گزینه ارسال را بزنید.
شما همچنین میتوانید به م*س*ت های دیگران واکنش نشان بدهید. کافیست روی گزینه "لایک" چند ثانیه بمانید تا کادری باز شود. سپس واکنش موردنظر خود را انتخاب کنید و حس خود را راجع به پست به نویسنده انتقال دهید.

★تولبار:
تولبار به نواری گفته میشود که بالای کادر ارسال پست قرار دارد و شما با استفاده از این نوار میتوانید، نوشته خود را ویرایش کنید. به عنوان مثال، میتوانید سایز نوشته و رنگ آن را تغییر داده یا حتی آن را بولد کنید.

★ویرایش:
اگر با سیستم وارد شوید گزینه ویرایش را به وضوح در پایین پست ها مشاهده میکنید اما اگر با گوشی وارد شوید، برای دیدن این گزینه باید کنید. دقت کنید که ویرایش در بخش رمان، قوانین خاصی دارد.

★گزارش:
گزینه ویرایش در همه جای انجمن برای شما قابل مشاهده است که نشان از اهمیت آن دارد. برای ما در زیر، هرگونه پست دارای تخلف، محتوای خلاف شرع، غیر قانونی، تبلیغ، دارای لینک، بیهوده و اضافی و... گزینه گزارش را بزنید و یک دلیل برای آن بنویسید. گزارشات شما مستقیما به دست مدیر کل و مدیران ارشد می‌رسد و محرمانه خواهد ماند. در اسرع وقت نیز به آنها رسیدگی میشود.

★بوک مارک:
گاها برای شما پیش خواهد آمد که پستی را ببینید ولی به دلیل نداشتن وقت، بخواهید آن را جایی ذخیره کنید و بعدا بخوانید. شما در رمان فور به آسانی میتوانید این کار را انجام بدهید. کافیست تا بزنید و کادر ها را به میل خود پر کنید(یا نکنید) و ذخیره را بزنید. بعدها، برای خواندن آنها روی آواتار خود در بالا، در نوار کاربری کلیک کرده و به بخش نشانه ها بروید.

★کاور:
موضوعاتتان را زیبا کنید. شما میتوانید یک عکس را به عنوان کاور در ابتدای موضوعات خود قرار دهید تا برای همه نمایش داده شود. کافیست تا وارد موضوعتان شوید و گزینه"کاور" را در بالای صفحه کلیک کرده و قرار دادن کاور را انتخاب کنید. یک عکس از حافظه خودتان برگزیده و نهایتا ذخیره را بزنید.

★اشتراک:
آیا فراموش میکنید به رمان ها و موضوعات مورد علاقه خود برای مطالعه جدیدترین پست ها سر بزنید؟ کافیست تا گزینه"اشتراک" را در بالای صفحه کلیک کنید. با این کار هنگام قرار گرفتن پست جدید در آن موضوع برای شما اطلاعیه می‌آید.

★بالا رفتن:
اگر آخر صفحه هستید و میخواهید به بالا برگردید؛ فقط روی علامت فلش رو به بالایی که در کنار صفحه شناور است بزنید.​
 

بانو

مدیرکل
کاربر کادر مدیریت
مدیریت کل سایت
سطح
0
 
تاریخ ثبت‌نام
آگوست 22, 2020
ارسالات
655
پسندها
1,754
دست‌آوردها
143
مدال‌ها
4
محل سکونت
Sanandaj
سکه
2,864
بخش شش:
بخش"رمان فور"
سر زدن به بخش"رمان فور" یعنی ابتدایی ترین بخش انجمن، ضروری و پیش نیاز فعالیت در انجمن است.

تالار اخبار و اطلاعیه ها:
مهم ترین قوانین جامع انجمن، تازه ترین اتفاقات رخ داده در انجمن، معرفی کادر ها و ... در این تالار میباشند. همچنین اگر مایلید با ما همکاری کنید و یک مقام کاربری(مدیر، ناظر، ویراستار،...) داشته باشید به فراخوان های جذب کادر مراجعه کنید.

تالار روابط عمومی:
ارتباطات کلی کاربران و مدیریت در این تالار قرار میگیرد. به عنوان مثال بخش درخواست ها شامل درخواست مدال، درخواست مقام vip و... و بخش مناسبت ها شامل تبریکات تولد، تبریکات قبولی، تسلیت ها و... در این تالار قرار دارند.

★در صورت داشتن مشکل، انتقاد یا پرسش به تالار روابط عمومی و ساب مشکل،انتقاد،مرسش مراجعه کنید و در تاپیک های مربوطه پست مربوطه را ارسال کنید.​
 

بانو

مدیرکل
کاربر کادر مدیریت
مدیریت کل سایت
سطح
0
 
تاریخ ثبت‌نام
آگوست 22, 2020
ارسالات
655
پسندها
1,754
دست‌آوردها
143
مدال‌ها
4
محل سکونت
Sanandaj
سکه
2,864
بخش هفت:
بخش کتاب
مهمترین بخش انجمن، بخش کتاب و مهمترین تالار، تالار رمان است.

★البته سر زدن به بخش"رمان فور" یعنی ابتدایی ترین بخش انجمن، ضروری و پیش نیاز فعالیت در انجمن است.

بخش کتاب از تالارهای متنوعی تشکیل شده است که اجازه فعالیت های گوناگونی را به شما می‌دهد. برای اطلاع از شرایط و قوانین به خود تالار ها سر بزنید.

تالار رمان:
در این تالار میتوانید رمان، داستان کوتاه، فن فیکشن، نمایشنامه و... تایپ کنید و برای نوشته خود خواننده جذب کنید.

تالار طراحی:
کاور های مربوط به جلد نوشته ها، در این تالار طراحی میشوند.

تالار نویسندگان:
امور مربوط به نویسندگان، مصاحبه، آموزش نویسندگی، عکس شخصیت ها، توضیحات اضافه برای رمان و ... در این تالار قرار میگیرند.
تالار ویرایش:
در اتمام نوشته ها، در این تالار کارهای مربوط به ویراستاری انها انجام میشود.

تالار بایگانی و تکمیل شده ها:
بخش های مربوط،به تیم رصد و نوشته های تکمیل شده در این تالار قرار میگیرند.

تالار ترجمه:
اگر مترجم هستید و میخواهید کتاب ترجمه شده ای در انجمن قرار بدهید باید به سراغ تالار ترجمه بروید.

تالار گویا:
بخش های مربوط به گویندگان و میکسر ها، آثار صوتی شده و در حال صوتی شدن انجمن در این تالار هستند.​
 

بانو

مدیرکل
کاربر کادر مدیریت
مدیریت کل سایت
سطح
0
 
تاریخ ثبت‌نام
آگوست 22, 2020
ارسالات
655
پسندها
1,754
دست‌آوردها
143
مدال‌ها
4
محل سکونت
Sanandaj
سکه
2,864
بخش هشت:
موضوعات کاربردی و مهم

در انجمن تعدادی از موضوعات بسیار مهم و ویژه هستند که لینک آنها به طور جداگانه و ویژه در اینجا قرار داده میشود.

قوانین جامع:

یافتن رمان های بی نام:

راهنمای بخش کتاب:​
 
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا