• کاربران گرامی انجمن مجهز به سیستم تشخیص مولتی اکانت می باشد چنانچه مولتی اکانت دارید سریعا به خصوصی مدیریت کل مراجعه کنید اگر نه اکانت مولتی شما بن و اخطار جدی و همیشگی خواهید گرفت!

نام من سرخ

• نویسنده موضوع کاربر حذف شده 428
  • تاریخ شروع
ک

کاربر حذف شده 428

مهمان
مهمان
کتاب صوتی نام من سرخ | اثر ارهان پاموک |برنده جایزه نوبل
نویسنده : ارهان پاموک
مترجم : عین‌له غریب
گوینده : آرمان سلطان زاده
نسخه الکترونیک کتاب صوتی نام من سرخ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

انجمن رمان دانلود رمان تایپ رمان دانلود pdf کتاب
ک

کاربر حذف شده 428

مهمان
مهمان
86519_77663_normal.jpg

ک

کاربر حذف شده 428

مهمان
مهمان

درباره کتاب صوتی نام من سرخ

کتاب صوتی «نام من سرخ» My Name Is Red نوشته‌ی «ارهان پاموک» در سال 1998 منتشر شد. این اثر رمانی جذاب و خواندنی پیرامون وقایع یکی از دوره‌های حکومت عثمانی است که راوی‌های متعددی دارد و گاهی از زبان یک جسد و گاهی از زبان قاتل یا حتی سکه و خون و سگ روایت می‌شود. «پاموک» در این اثر که پنجاه‌و‌نه فصل دارد دنیایی از تذهیب‌کاری‌ها، خطاطی‌ها و نقاشی‌های مینیاتوری عصر عثمانی را به تصویر می‌کشد و خواننده را در ماجراهای شهر استانبول همراه می‌کند.

کتاب صوتی «نام من سرخ» رمانی بلند و طولانی است که با ماجرای قتل یکی از نقاشان درباری آغاز می‌شود. در این داستان گروهی از نقاشان به دستور پادشاه به اصول نقاشی اروپایی روی می‌آورند و ساختارشکنی می‌کنند. آن‌ها به دنبال این تغییر رویه با مشکلات و انتقادهای بسیاری روبه‌رو می‌شوند و چندی از نقاشان به قتل می‌رسند. «ارهان پاموک» با قلم توانایش این داستان را فضاسازی کرده است و خواننده را وارد داستانی جنایی، هنری و عاشقانه می‌کند.

درباره ارهان پاموک

«ﻓﺮﯾﺪ اورخان ﭘﺎﻣﻮك» Orhan Pamuk نویسنده‌ی برجسته‌ی اهل ترکیه در 7 ژوئن 1952 میلادی در استانبول به دنیا آمد. او در نوجوانی به کالج آمریکایی رابرت رفت و پس از آن تحصیل در رشته‌ی معماری را آغاز کرد که پس از مدتی آن را رها کرد. او به نوشتن علاقه داشت و رشته‌ی خبرنگاری را انتخاب کرد. «ﭘﺎﻣﻮك» در دهه‌ی سوم زندگی‌اش انتشار آثارش را آغاز کرد که در این راه بسیار موفقیت‌آمیز قدم برداشت. او اولین اثرش به نام «جودت بیک و پسران» را در سال 1982 منتشر کرد که دو جایزه‌ی ملی ارهان کمال و کتاب سال را برایش به ارمغان آورد.

«ﭘﺎﻣﻮك» روایتگر شهر استانبول است، او زوایا متفاوت این شهر را دست‌مایه‌ی آثارش قرار داده و داستان‌های ماندگاری از آن به جا گذاشته است. او در سال 1985 رمان «قلعه سفید» را منتشر کرد که روایت قرن هفدهم شهر استانبول است. او پس از انتشار این اثر به آمریکا رفت و به تدریس ادبیات داستانی در دانشگاه کلمبیا مشغول شد. او پس از سه سال به ترکیه بازگشت و نوشتن را دنبال کرد. او کتاب‌های «برف»، «موزه معصومیت» و «زنی با موهای قرمز» را نوشت که همه‌ی آن‌ها با استقبال خوبی روبه‌رو شدند. «ﭘﺎﻣﻮك» اتوبیوگرافی خودش را بانام «استانبول» را منتشر کرد که شامل عکس‌های خانوادگی، دفتر خاطرات و عقاید شخصی اوست. این نویسنده تا امروز جوایز متعددی ازجمله عنوان بهترین نویسنده‌ی خارجی فرانسه سال 2004 و جایزه ادبی صلح آلمان سال 2005 را دریافت کرد. او در سال 2006 جایزه‌ی نوبل را برای مجموعه‌ی آثارش دریافت کرد و به‌عنوان نویسنده‌ای توانا در دنیا شناخته شد. آکادمی علوم سوئد به هنگام اعطای جایزه، فعاليت ادبی اُرهان پاموک را این‌گونه توصیف کرد: «اين نويسنده ترک در توصيف شهر زادگاه خويش، نمادهای نوينی را برای بيان تقابل و درهم تنيدگی فرهنگ‌ها کشف کرده است.»

ک

کاربر حذف شده 428

مهمان
مهمان
لابد پیرمردای بدبختی رو که همه‌ی عمرشون رو پای هنرشون گذاشتن دیدین؛ تکیده و لاغر و استخونی، که هیچ کسی رو از طعن و کنایه‌ی خودشون بی‌نصیب نمی‌ذارن و کار و زندگی‌شون فقط تکراریه سری چیزاست که مثلاً اعتقادات‌شونه و تا آخر عمر از این اعتقادات کوتاه نمی آن که نمی‌آن. سریع عصبانی می‌شن و به همه چی اعتراض می‌کنن، بهونه گیر هستن و هیچ کس رو قبول ندارن. من یکی از اونام.

از شونزده سالگیم به این ور، یعنی از اول شاگردیم، از همون روز اول که وارد نقاش خونه شدم سروکارم با این جور آدم‌ها بوده. اولیش استاد بزرگ نورالله سلیم چلبی بود که البته اون خیلی هم آدم عصبانی یی نبود و آخریش هم استاد علی بود، همون که بهش می‌گفتن علی قناری چون رنگ غالب اغلب نقاشی‌هاش زرد قناری بود البته اون هم خیلی لاغر و تکیده نبود سی سال پیش اون هم مرد و از اون موقع به بعد دیگه کسی مثل خودم ندیدم، نسل ما انگار داره منقرض می‌شه. این چرت و پرتایی هم که پشت سر نقاش‌ها می گن از همون موقع ها بوده و تا ابد هم خواهد بود که هیچ پایه و اساسی هم نداره. مثلاً:

می گن ما آدم‌های سنتی یی هستیم. شما یه چیز جدید قابل قبول به من نشون بدین اگه قبول نکردم اون وقت هر چی دل تون خواست بهم بگین.

می‌گن ما به خاطر زندگی سختی که داشتیم از همه‌ی آدم‌ها بیزاریم و برای همین هیچ‌وقت پرتره‌ای از اون ها نمی‌کشیم. این هیچ ربطی به زندگی ما نداره، آخه این آدمای بی‌شعور چه زیبایی دارن که بخوام ازشون پرتره بکشم؟ این همه موضوع زیبا تو دنیا هست، اون وقت باید این ناسزا‌ها رو کشید؟

می گن ما هیچ کدوم مون حافظه‌ی خوبی نداریم چون اسم شریف اونا رو فراموش می‌کنیم. آخه ابله‌ها من که هزارتا تصویر با تموم جزئیاتش تو ذهنمه چه طور چندتا کلمه‌ی مزخرف رو نمی‌تونم حفظ کنم؟ این به حافظه‌ی ما ربطی نداره و بی‌اهمیتی شما رو می‌رسونه. رک و راست بهتون می‌گم، هیچ کدوم از شما برام پشیزی ارزش ندارین.

امروز صبح تو مراسم تشییع‌جنازه‌ی شوهرعمه بودم، که به نظر من حقش بود این جوری بمیره، از بس ابله و بی‌شعور بود. هیچ‌وقت یادم نمی‌ره، به خاطر اون بود که پادشاه منو مجبور کرد از اون نقاش جوون ایتالیایی تقلید کنم اسمش بروس بود اگه اشتباه نکنم الهی هر جا که هست گوربه‌گور بشه انشاالله.

ava28209

تازه وارد
کاربر رمان فور
سطح
0

ارسالات
52
پسندها
1
دست‌آوردها
6
مهاجرت به کانادا و تحصیل در این کشور می‌تواند یک گزینه عالی برای به دست آوردن تجربه زندگی و تحصیلات با کیفیت باشد. در زیر به مراحل مهم مرتبط با مهاجرت و تحصیل در کانادا اشاره شده است:1. **انتخاب برنامه تحصیلی:** انتخاب دقیق برنامه تحصیلی که به توانایی‌ها و اهداف شما مناسب باشد، اولین گام است. برنامه‌های مختلف از سطوح مختلف، از تحصیلات تکمیلی گرفته تا دوره‌های دکترا، در دانشگاه‌ها و کالج‌های مختلف ارائه می‌شوند.2. **آزمون زبان:* - برخی از برنامه‌ها نیازمند ارائه نمره‌های مشخصی در آزمون‌های زبان مانند IELTS یا TOEFL هستند.3. **درخواست پذیرش:**- پس از انتخاب برنامه، باید برای پذیرش در دانشگاه یا کالج مورد نظر درخواست دهید. هر دانشگاه یا کالج ممکن است الزامات مختلفی برای پذیرش داشته باشد.4. **درخواست ویزای تحصیلی:** - پس از دریافت تأییدیه پذیرش، می‌توانید برای ویزای تحصیلی درخواست دهید. این ویزا به شما اجازه ورود و تحصیل در کانادا را می‌دهد.5. **تأیید مالی:** - برخی از موارد نیاز به اثبات توانایی مالی برای پوشش هزینه‌های زندگی و تحصیل در کانادا دارند.6. **واردات به کانادا و شروع تحصیل:** - پس از دریافت ویزا، می‌توانید به کانادا وارد شوید و شروع به تحصیل در دانشگاه یا کالج کنید.7. **پس از تحصیل:**- بعد از پایان تحصیلات، برخی از دانشجویان تصمیم به کار در کانادا یا اقامت دائم می‌گیرند. برنامه‌های مهاجرتی مختلف برای این امور وجود دارد.قبل از شروع هر مرحله‌ای، توصیه می‌شود که با دقت اطلاعات مرتبط با دانشگاه‌ها، برنامه‌های تحصیلی، و الزامات مهاجرت به کانادا را بررسی کنید. همچنین، مشاوره از مراجع معتبر مهاجرت و تحصیل در کانادا می‌تواند به شما در این مسیر کمک کند.

بالا پایین