• کاربران گرامی انجمن مجهز به سیستم تشخیص مولتی اکانت می باشد چنانچه مولتی اکانت دارید سریعا به خصوصی مدیریت کل مراجعه کنید اگر نه اکانت مولتی شما بن و اخطار جدی و همیشگی خواهید گرفت!

مصاحبه مصاحبه‌ی افتخاری | "Ara" هستی همتی نویسنده‌ی انجمن رمان فور

Sara

کاربر رمان فور
کاربر رمان فور
سطح
4

ارسالات
9,789
پسندها
17,972
دست‌آوردها
143
مدال‌ها
4
بنام خدا.
این بار اومدیم خدمتتون با نویسنده‌ی محترم؛ خانم هستی همتی (@Ara_wr.o.O ).
با ایشون صحبت کردیم و سوالاتی در باره‌ی نویسندگی پرسیدیم.
بریم و جواب‌های ایشون رو در رابطه‌ با نویسندگی داشته باشیم:

انجمن رمان دانلود رمان تایپ رمان دانلود pdf کتاب

Sara

کاربر رمان فور
کاربر رمان فور
سطح
4

ارسالات
9,789
پسندها
17,972
دست‌آوردها
143
مدال‌ها
4
۱: از چند سالگی فهمیدین قلم خوبی دارین و میتونین نویسنده‌ی خوبی باشین؟
از ۱۴ سالگی بعد از نوشتن انشایی که خیلی مورد توجه قرار گرفت.

۲: اولین رمانتون کی منتشر شد؟
حدود شش ماه پیش

۳: چند اثر تا الان دارید؟

سه رمان، هفت داستان، دو دلنوشته

۴: چرا "Ara"؟ بیشتر نویسندگان اسم مستعار دارن؛ البته با اینکه شما اسمتون رو گفتید اما میشه بگید این اسم مستعارتون برگرفته از چیه؟
اسم یکی از شخصیت‌‌هام در رمان طعمه توهم آئورورا بود و خودم به شخصه در بین تمامی آثارم، از این شخصیت خوشم میومده. مخفف این اسم آرا میشه و من به این علت چنین اسمی رو برای اسم مستعارم انتخاب کردم.

۵: کسی رو به عنوان اسطوره برای نوشتن و نویسندگی تو ذهنتون دارید؟
خانم جی.کی.رولینگ، آقای استفن کینگ و آقای دارن شان

۶: همه میدونیم نویسندگان بزرگ، قبل از اینکه نویسنده‌ی خوبی باشن؛ خواننده‌ی خوبی هستن! خیلی کتاب میخونید؟
هفته‌‌ای حداقل یک کتاب

۷: هیچ یک از اثرهاتون رو به چاپ رسونید؟ یا قصدش رو دارید؟
قصد دارم آخر همین ماه برای چاپ یکی از داستان‌‌های تراژدیم اقدام کنم.

۸: نظرتون در باره‌ی نویسندگی چیه؟
نویسندگی بازی با کلمات و القای حس نویسنده و ادراکش در قالب یک روایت هست.

۹: انگیزتون برای نوشتن چیه؟
انگیزه‌‌ای ندارم، صرفا علاقه‌‌ی شدیدی به این دارم که روایات مختلف خلق کنم.

۱۰: میدونیم هر اثری و هر کاری، بازخورد مثبت و منفی داره. کدوم رمانتون احساس میکنید بازخورد مثبت بیشتری داره؟
خودم به شخصه اولین اثرم یعنی رمان سقوط صورتی رو خیلی قبول دارم، اما احساس می‌‌کنم بازخورد مثبت رمان طعمه توهم بیشتره.

۱۱: همه نویسندگان نقد میشن؛ مهم اینه که اون نقد سازنده باشه و ازش درس بگیریم. سازنده ترین نقد در مورد قلمتون؟
یادمه اولین ماه‌‌هایی که شروع به نویسندگی حرفه‌‌ای کرده بودم، ذهن بسته‌ و منفی نگری داشتم. یه زمان کسی به من گفت انتظار بازخورد مثبت و تایید قلمت نداشته باش که شروع به نوشتن‌کنی؛ بی‌‌پروا بنویس. نقد شدن قلم محدود شده‌‌ام به افکار عامیانه باعث پیشرفتم بود.

۱۲: به نویسنده‌هایی که مبتدی هستن و تازه شروع به نوشتن کردن، چه‌پیشنهادی میدید؟
هرچند من هم چندان حرفه‌‌ای نیستم، ولی توصیه‌‌ام اینه قبل از فکر به کلیشه‌‌ای بودن یه ایده یا اینکه آیا قراره مورد قبول باشه یا نه، فقط اون رو بی‌‌توجه به اشتباهتشون بنویسن. هرچی به ذهنشون میاد رو قلم بزنن و بعد برگردن ببینن چی نوشتن. اون موقع متوجه میشن چه ذهن بازی دارن.

۱۳: هیچ کدوم از شخصیت رمان‌هاتون برگرفته از واقعیت هست؟
شخصیت تعدادی از رمان‌‌هام بله؛ عموما شخصیت‌‌های اصلیم حقیقی هستن.

۱۴: بیشتر چه ژانری رو برای خودن و حتی نوشتن انتخاب میکنید؟.
نوشتنم در زمینه‌‌ی تراژدی بهتر از سایر ژانرها ست، اما به شخصه تخیلی و فانتزی و حتی ترسناک رو خیلی ترجیح میدم.

۱۵: شخصیت‌ رمان‌هاتون رو بر چه اساسی انتخاب می‌کنید؟
بیشتر بر اساس وقایع اطرافم، نوع رفتار شخصیت‌‌هام رو انتخاب میکنم. زننده‌‌ترین وقایع و یا رنج آور ترین‌‌ها باعث جرقه‌‌ی خلق شخصیتم هستن.

۱۶: و به عنوان هدیه یکی از دیالوگ‌های به یادماندنی رمانتون رو بهمون تقدیم کنید.
برای آرامش به دیگری متکی نباش.

خب خانم همتی ما خیلی خوشحال شدیم از همصحبتی باشما. ما همه‌ی سوال‌هامون رو پرسیدیم و جواب‌هامون رو گرفتیم؛ اگه احساس می‌کنید چیزی مونده و نپرسیدیم و نیازه خوانتده‌ها بودنن؛ بفرمایید:
فقط یک حرف... اول از همه، در هر جامعه‌‌ای استعدادها با انتقادهای کوبنده و موانع متعدد مواجه هستن، این خود شخصه که مشخص میکنه حاضره در ازای حذف موانعش استعدادش رو نادیده بگیره یا سختی‌‌ها رو بپذیره و استعدادش رو شکوفا کنه. ثانیاً همه تو زندگی به یک مشوق احتیاج دارن و من به شخصه از برادر کوچکترم متشکرم که شاید ساده، اما خیلی خوب من رو تشویق میکنه.

alikah

تازه وارد
کاربر رمان فور
سطح
0

ارسالات
21
پسندها
0
دست‌آوردها
1
مهاجرت به کانادا و تحصیل در کانادا ممکن است یک گزینه عالی برای شما باشد. در زیر، مراحل مهم مرتبط با مهاجرت و تحصیل در کانادا را آورده‌ام:1. **انتخاب برنامه تحصیلی:**- ابتدا باید رشته تحصیلی و دوره مورد نظر خود را انتخاب کنید. دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در کانادا برنامه‌های متنوعی ارائه می‌دهند.2. **آزمون زبان:**- برخی از دوره‌ها به زبان انگلیسی یا فرانسوی برگزار می‌شوند. برای اثبات توانایی زبانی، شما ممکن است نیاز به گذراندن آزمون‌هایی مانند IELTS یا TOEFL برای انگلیسی، یا TEF یا DELF/DALF برای فرانسوی داشته باشید.3. **درخواست پذیرش:**- پس از انتخاب دوره و دانشگاه، باید به دانشگاه درخواست پذیرش دهید. پذیرش شما به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی مهمترین گام در این مراحل است.4. **ویزای تحصیلی:**- پس از دریافت تأییدیه پذیرش از دانشگاه، باید درخواست ویزای تحصیلی کانادا را انجام دهید. این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید به کانادا وارد شوید و تحصیلات خود را آغاز کنید.5. **تأمین هزینه‌ها:* - باید توانایی مالی برای پوشش هزینه‌های زندگی و تحصیل خود در کانادا را اثبات کنید. برای این کار ممکن است نیاز به ارائه گواهی مالی یا حساب بانکی داشته باشید.6. **زندگی و تحصیل در کانادا:**- پس از ورود به کانادا، می‌توانید به تحصیلات خود ادامه دهید. همچنین، اگر دارای مجوز کاری معتبر هستید، می‌توانید در حین تحصیلات خود کار کنید.موارد مهم می‌تواند تغییر کند و برخی از مراحل ممکن است به تغییرات تحت پیش‌آمده در قوانین مهاجرت و تحصیل کانادا وابسته باشند. بنابراین، بهتر است همیشه از آخرین اطلاعات و مقررات با سفارت یا سازمان‌های مربوطه در کانادا مطلع شوید.

alikah

تازه وارد
کاربر رمان فور
سطح
0

ارسالات
21
پسندها
0
دست‌آوردها
1
مهاجرت به کانادا و تحصیل در کانادا ممکن است یک گزینه عالی برای شما باشد. در زیر، مراحل مهم مرتبط با مهاجرت و تحصیل در کانادا را آورده‌ام:1. **انتخاب برنامه تحصیلی:**- ابتدا باید رشته تحصیلی و دوره مورد نظر خود را انتخاب کنید. دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در کانادا برنامه‌های متنوعی ارائه می‌دهند.2. **آزمون زبان:**- برخی از دوره‌ها به زبان انگلیسی یا فرانسوی برگزار می‌شوند. برای اثبات توانایی زبانی، شما ممکن است نیاز به گذراندن آزمون‌هایی مانند IELTS یا TOEFL برای انگلیسی، یا TEF یا DELF/DALF برای فرانسوی داشته باشید.3. **درخواست پذیرش:**- پس از انتخاب دوره و دانشگاه، باید به دانشگاه درخواست پذیرش دهید. پذیرش شما به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی مهمترین گام در این مراحل است.4. **ویزای تحصیلی:**- پس از دریافت تأییدیه پذیرش از دانشگاه، باید درخواست ویزای تحصیلی کانادا را انجام دهید. این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید به کانادا وارد شوید و تحصیلات خود را آغاز کنید.5. **تأمین هزینه‌ها:* - باید توانایی مالی برای پوشش هزینه‌های زندگی و تحصیل خود در کانادا را اثبات کنید. برای این کار ممکن است نیاز به ارائه گواهی مالی یا حساب بانکی داشته باشید.6. **زندگی و تحصیل در کانادا:**- پس از ورود به کانادا، می‌توانید به تحصیلات خود ادامه دهید. همچنین، اگر دارای مجوز کاری معتبر هستید، می‌توانید در حین تحصیلات خود کار کنید.موارد مهم می‌تواند تغییر کند و برخی از مراحل ممکن است به تغییرات تحت پیش‌آمده در قوانین مهاجرت و تحصیل کانادا وابسته باشند. بنابراین، بهتر است همیشه از آخرین اطلاعات و مقررات با سفارت یا سازمان‌های مربوطه در کانادا مطلع شوید.

بالا پایین