• کاربران گرامی انجمن مجهز به سیستم تشخیص مولتی اکانت می باشد چنانچه مولتی اکانت دارید سریعا به خصوصی مدیریت کل مراجعه کنید اگر نه اکانت مولتی شما بن و اخطار جدی و همیشگی خواهید گرفت!

متفرقه منتقد‌باشی

کدوم اسم برای یه رمان جذاب تره؟

• مجموع رای دهندگان
    20

Sara

کاربر رمان فور
کاربر رمان فور
سطح
4

ارسالات
9,789
پسندها
17,973
دست‌آوردها
143
مدال‌ها
4
هوالحق
سلام به همتون!

خب، بهترین مبلغ هر رمانی اسم اونه! وقتی یه مخاطب وارد کتاب فروشی میشه اولین چیزی که به چشمش میاد اسم اونه، پس میشه گفت اسم در درجه اهمیت بالایی قرار داره. حالا من یه سری از اسم رمان های در حال تایپ انجمن رو اوردم (خواستم همه رو بنویسم، ظاهرا نمیشه!) که از بینشون میتونید بین ۱ تا ۳ اسم رو انتخاب کنید. لطفا محتوای رمان ها رو در نظر نگیرید و فرض کنید تا حالا به چشمتون نخوردن. وارد یه کتاب فروشی میشید و این اسامی جلوتون هستن، کدوما رو بر میدارید؟

دلیل انتخاب یا انتخاب نکردنشون رو بنویسید:)​

انجمن رمان دانلود رمان تایپ رمان دانلود pdf کتاب

Mah.K.sunny

کاربر ممتاز
کاربر ممتاز
سطح
2

ارسالات
181
پسندها
639
دست‌آوردها
93
مدال‌ها
1
به نظرم اسم رمان خیلی مهم میتونه باشه...دلیل اینکه حکم عشق و آوای قلب عاشقم رو انتخاب نکردم این بود که این روزا تقریبا بیشتر رمان ها داخل اسمشون عشق و این کلمه ها هست و من رمانی رو انتخاب میکنم که ناب باشه...
توی اسم ها به نظرم سقوط صورتی، دام جنون و خلسه غرور زیبا بود.

_Ara.h_

نویسنده‌ی ادبی
نویسنده ادبی
سطح
4

ارسالات
576
پسندها
1,185
دست‌آوردها
143
مدال‌ها
3
اسم رمان هویتش رو شکل میده پس اولا بایستی از لحاظ اندازه مناسب باشه و هم کلیشه ای یا خیلی ناآشنا تلقی نشه.
کلمات عشق و قلب کماکان کلیشه ای شدن، اما دام جنون مفهوم خاص خودش رو به زیبایی تداعی میکنه، خلسه غرور هم به نظر من محتوای مستحکمی داره. سرپناهی دیگر هم شاید ساده بوده اما محتوای احساسی رو خوب نشون داده.

Numb

کاربر نیمه حرفه ای
کاربر رمان فور
سطح
3

ارسالات
716
پسندها
866
دست‌آوردها
93
مدال‌ها
1
اولا که چرا اسم رمان من نیست؟ دوم این که مهم ترین چیزی ک برای ی رمان خوبه، اینه ک اسم کلیشه ای نباشه و جذاب باشه
به نظرم خلسه ی غرور جذاب ترین اسم بود و آواب قلب عاشقم هم یک اسم خاص بود

Ghazal

کاربر فعال
کاربر رمان فور
سطح
4

ارسالات
416
پسندها
1,416
دست‌آوردها
143
مدال‌ها
3
دام جنون و خلسه ی غرور خوب بود. کلیشه ای نبود. اندازه اش ه‍م استاندارد بود.

ولی خب بستگی به ژانر و موضوع رمان هم داره.

Sara

کاربر رمان فور
کاربر رمان فور
سطح
4

ارسالات
9,789
پسندها
17,973
دست‌آوردها
143
مدال‌ها
4
من اساساً به معنای اسم‌ها دقت می‌کنم. برای من جز اسمه دام‌ جنون اسم دیگه‌ای جذاب نبود. البته هیچکدوم از رمان‌های انجمن رو جز رمانه اتحاد مطالعه نکردم تا حالا چون اسامیشون تکراری بود و باعث شد حتی به محتواشون هم نگاهی نندازم. با این حال جذب شدم برم سراغه رمانه دام جنون.
موقع انتخاب اسم نویسنده باید تلاش کنه نامی جدید و با معنا انتخاب کنه. خلسه‌ی غرور کمی تکراری می‌زد برای من، ولی دوست داشتنی بود.
نام‌های جذاب خیلی زیادی هستن که هم معنای عشق و عاشقی هستن و جدید هم هستن. با این حال دوستان بدون تحقیق و مطالعه شروع به نوشتن می‌کنن که باعث میشه آدم از ژانر عاشقانه زده بشه!

ک

کاربر حذف شده 13

مهمان
مهمان
از نظرم دام جنون اسم خیلی خوبی هست؛ چون هم معنی جالبی داره و هم اینکه تازه‌ست و تکراری نیست.

Sara

کاربر رمان فور
کاربر رمان فور
سطح
4

ارسالات
9,789
پسندها
17,973
دست‌آوردها
143
مدال‌ها
4
دام جنون در مقام اول و خلسه غرور پشت سر اون در مقام دوم قرار گرفت. که اولین علتش کلمات اون ها بود.‌ یعنی در نگاه اول چشم مخاطب ها دنبال اسمی میگرده که کلمات تکراری نداشته باشه دوم معنادار بودن اون ها یا به نوعی قابل درک بودن اون ها بود. مثلا اسم سقوط صورتی هم کلماتش اون قدر تکراری نبود ولی شاید چون در دید اول منظور نویسنده واضح نیست مورد استقبال نیست. به شخصه برای من کنار دو اسم‌اول اسم گلوله هم جذاب بود^_^

iNastAR

شکارچی انجمن
کاربر رمان فور
سطح
6

ارسالات
238
پسندها
281
دست‌آوردها
63
مدال‌ها
4
اسمای امیخته به هیجان و شور بازخورد بهتری داره🚶🏿‍♂️
من نگاهی به تکراری و کلیشه ای بودن نمیکنم.. اسامی که هیجان بیشتری ازش ریزان باشه رو انتخاب میکنم... حداقل واژه گلوله تکراری ترین کلمه ای هست که برای من بوده اما هنوزم برای من تازگی و هیجان میاره..

ممنون از اینکه توی گپ اد کردین.. گپ جالب و مفیدی بود.

Sara

کاربر رمان فور
کاربر رمان فور
سطح
4

ارسالات
9,789
پسندها
17,973
دست‌آوردها
143
مدال‌ها
4
دلیل انتخاب من برای دام جنون این بود که هم ترکیب جذابی داشت و تکراری هم نبود. به ژانرش هم می‌خورد و با شنیدن اسم می تونی یه حدس درست درمورد ژانر بزنی.
گلوله: من از اسم های تک کلمه ای خوشم میاد و همین تک کلمه ای بودنش جذابش کرده.
حصار بغض: من این اسم رو دوست داشتم! با اینکه یک رمان با نام حصار تنهایی من داریم، ولی به نظرم زیبا بود.
یکی از دلایلی که باعث شد خلسه غرور رو انتخاب نکنم، این بود که متاسفانه ژانر با اسم همخونی لازم رو نداشت! در ژانر ها طنز دیده میشد ولی من با خوندن اسم طنزی احساس نکردم. هرچند اسم زیبایی بود و به نظرم خیلی خوب بود؛ ولی به طنز مربوط نمیشد.
آوای قلب عاشقم و حکم عشق رو من تا اونجایی که مطالعه کردم با محتوایی که نوشتند به رمانشون می‌خورد ولی خب این روز ها بیشتر در رمان ها کلمه ی «عشق» رو می بینیم و همین سبب کلیشه ای شدن اسم شده.
سرپناهی دیگر، سقوط صورتی، طلسم آشنا من دوست داشتم ولی خب باز هم میشه کلمات جذاب تری جایگزینشون کرد.
یا حق

بالا پایین